Final Fantasy X - również w HD

Nadeszła era reedycji najlepszych gier do formatu HD. Nawet przez moment nie miałem wątpliwości, że już niedługo również klasyczne i zarazem najlepsze jRPG z PS2 poddadzą się tej modzie. Jak się okazuje pierwszy z nich zawita do nas szybciej niż myślimy.

I to nie byle jaki. Jak już możecie domyślać się po tytule chodzi oczywiście o niezapomniany Final Fantasy X. Muszę was tym samym rozczarować. Na dzień dzisiejszy nowa wersja Final Fantasy VII nie jest przewidziana. Jak to jednak jest w przypadku edycji z magicznym dopiskiem HD, możemy się spodziewać pielgrzymki Yuny w jeszcze ładniejszym stylu. Podrasowana będzie oczywiście grafika. Znając życie nie zabraknie również systemu Trofeów - zbieracze zapewne się ucieszą.

Final Fantasy X - również w HD

Gra jest w fazie dewelopingu, dlatego nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów. Najciekawsze pozostawiłem jednak na koniec. Otóż Final Fantasy X HD pojawi się nie tylko na PS3, ale również na PS Vita! Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla wielbicieli przenośnych konsol. Pozwolę też sobie lekko pomarzyć, idąc tropem wydawanych wcześniej kolekcji HD czy możemy zatem już teraz spekulować o podrasowanym Final Fantasy XII? Bardzo bym chciał, ale co będzie zobaczymy. Na razie pozostaje się cieszyć z tego co nam zaoferowano. Jako bonus dorzucam trailer z pierwotnej wersji gry.

A wy jaką część chcielibyście najbardziej zobaczyć w odświeżonej wersji? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć najnowszego zwiastuna z najnowszej części serii (Final Fantasy XIII-2), zapraszam.