Final Fantasy XIII najpierw na PlayStation 3?

Ostatnie wypowiedzi pracowników Square Enix mogą sugerować, że Final Fantasy XIII ukaże się najpierw na konsolę PlayStation 3. Czy zatem posiadacze Xboxa 360 na premierę gry będą musieli poczekać znacznie dłużej?

Jak podaje serwis GamePlayer, podczas tegorocznych targów E3, z ust przedstawiciela Square Enix padło stwierdzenie, że prace nad Final Fantasy XIII w wersji na Xboxa 360 będą mogły zostać rozpoczęte dopiero po ukończeniu gry na PlayStation 3. Oznaczałoby to, że dzieło ukazałoby się na konsolę Microsoftu najwcześniej w 2010 roku.

Z kolei serwis GamePro podaje, że przedstawiciel Square Enix zapytany w zeszły weekend o tą samą sprawę odmówił odpowiedzi. Stwierdził on, iż wywiady dotyczące Final Fantasy XIII udzielone na targach E3 były, przynajmniej na razie, ostatnimi. Zaznaczył również, że nie ma większego znaczenia fakt, iż gra została zapowiedziana najpierw na PlayStation 3 zaś dopiero później na Xboxa 360.

Jak widać ciężko na razie wyciągać jednoznaczne wnioski. Prace nad nowym Final Fantasy toczą się cały czas. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że gra ukaże się jak najszybciej.