Final Fantasy XIII nie wyjdzie przed 2009?

Square Enix wydało ostatnio bardzo niepokojące oświadczenie związane z serią Final Fantasy. Otóż istnieje prawdopodobieństwo, że grę zobaczymy na sklepowych półkach dopiero w 2009 roku.

Całe zamieszanie spowodowane jest pracami nad nowym silnikiem do gier (White Engine). Ten byłby możliwy do użycia w innych tytułach produkowanych na PlayStation 3. Square Enix ma w planach najpierw ukończenie silnika, a potem dopiero rozpoczęcie prac nad . Nic dziwnego, bowiem profity ze sprzedaży takiego rozwiązania mogłyby być ogromne.

Niestety, firma napotkała pewne problemy przy produkcji White Engine. W efekcie data ukończenia silnika została przesunięta na późniejszy termin. Wraz z nią, opóźnieniu ulec może również premiera Final Fantasy XIII. Teraz istnieje obawa, że gra nie ukaże się na rynku przed 2009 rokiem.

Na razie o samej grze nie wiadomo zbyt wiele. Pewne jest tylko to, że historia ma się rozgrywać w najbardziej zaawansowanej technologicznie epoce, z jaką przyszło nam się do tej pory zetknąć w grach z serii Final Fantasy.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Miejmy jednak nadzieję, że programiści ze Square Enix dołożą wszelkich starań by sprostać wygłodniałym wielkich tytułów posiadaczom PlayStation 3.