Final Fantasy XIII nie wyjdzie przed 2009?

Square Enix wydało ostatnio bardzo niepokojące oświadczenie związane z serią Final Fantasy. Otóż istnieje prawdopodobieństwo, że grę zobaczymy na sklepowych półkach dopiero w 2009 roku.

Całe zamieszanie spowodowane jest pracami nad nowym silnikiem do gier (White Engine). Ten byłby możliwy do użycia w innych tytułach produkowanych na PlayStation 3. Square Enix ma w planach najpierw ukończenie silnika, a potem dopiero rozpoczęcie prac nad Final Fantasy XIII . Nic dziwnego, bowiem profity ze sprzedaży takiego rozwiązania mogłyby być ogromne.

Niestety, firma napotkała pewne problemy przy produkcji White Engine. W efekcie data ukończenia silnika została przesunięta na późniejszy termin. Wraz z nią, opóźnieniu ulec może również premiera Final Fantasy XIII. Teraz istnieje obawa, że gra nie ukaże się na rynku przed 2009 rokiem.

Na razie o samej grze nie wiadomo zbyt wiele. Pewne jest tylko to, że historia ma się rozgrywać w najbardziej zaawansowanej technologicznie epoce, z jaką przyszło nam się do tej pory zetknąć w grach z serii Final Fantasy.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Miejmy jednak nadzieję, że programiści ze Square Enix dołożą wszelkich starań by sprostać wygłodniałym wielkich tytułów posiadaczom PlayStation 3.


Zobacz również