Final Fantasy XIV - darmowe do czasu wyeliminowania błędów

Final Fantasy XIV od momentu swojej premiery we wrześniu 2010 zbiera kiepskie recenzje. Chcąc zrekompensować graczom niedogodności FFXIV, studio Square-Enix zadecydowało, że nie będzie pobierać opłat za grę, do momentu kiedy produkcja nie doczeka się usprawnień.

Odpowiedzialny za grę Naoki Yoshida, zapowiedział w wywiadzie dla portalu Gamasutra, że Square-Enix póki co nie wprowadzi żadnych opłat za grę w Final Fantasy XIV.

Jest to uwarunkowane fatalnymi recenzjami jakie dostała gra od ekspertów jak i samych graczy. Wiele osób nie chciało grać w Final Fantasy XIV i to pomimo tego, iż gra była darmowa. Square-Enix, kilkukrotnie wydłużał okres darmowej próbki (początkowo liczyła ona 30 dni) a także przekładał premierę FFXIV na PlayStation 3 (nie ukazała się do dnia dzisiejszego). Ostatnia decyzja jest ukłonem w stronę graczy, którzy tracili już cierpliwość.

Zobacz również:

  • Soundbar Panasonic SoundSlayer w wyjątkowej edycji dla fanów Final Fantasy
  • Dragon Quest XII - kultowa seria jRPG powraca! Square Enix szykuje prezentację

Naoki Yoshida tłumaczy tą decyzję następująco: "XIV ma wiele błędów. Począwszy od niedociągnięć technicznych, poprzez problemy związane z samym systemem rozgrywki. Zdajemy sobie sprawę, że to nie to czego oczekuje się po grach MMO obecnej generacji". Yoshida poinformował, że przez wiele lat sam był graczem, dlatego też doskonale rozumie zniecierpliwienie użytkowników. Jak stwierdził, jego firma cały czas ciężko pracuje nad poprawieniem gry. Nie powiedział jednak, kiedy możemy się spodziewać ulepszeń.

Studio Square-Enix w dalszym ciągu liczy na odwrócenie złego trendu, co poskutkuje wprowadzeniem opłat i zyskami dla firmy ;).