Final Fantasy XV może być Action RPG

Zdziwieni? Ja również. Po ostatniej odsłonie i zbliżających się jej kontynuacjach jestem gotów już na wszelkie zmiany. W dalszej części newsa Yoshinori Kitase zdradzi wam kilka sekrecików...

Yoshinori Kitase, producent Final Fantasy XIII-2 na łamach serwisu EDGE poinformował, iż kolejne odsłony najbardziej znanej serii gier od Square Enix mogą znacznie się zmienić. Final Fantasy ma nieco oddalić się od trybu walki turowej w imię rozwiązań przybliżonych do tych znanych z gatunków Action RPG. W opublikowanym wywiadzie Kitase przyznał się, że ignorowanie tego nowego trendu jest niebezpieczne.

"Myślę, iż znakiem rozpoznawczym tej serii jest właśnie prezentowanie czegoś nowego za każdym razem.

[...] na rynku międzynarodowym widać ogromny wzrost zainteresowania gatunkiem Action RPG i w konsekwencji spadek chęci na zabawę w trybie turowym"

"Systemy walki w FFXIII i FFXIII-2 mają już elementy tej akcji i prędkości, ale nie oznacza to, że w kolejnej części pójdziemy w takim właśnie kierunku" - możemy zatem przyjąć, iż jest szansa na całkowite odstawienie na bok trybu turowego.

Nie dziwi fakt, że Square Enix zaczyna rozważać wprowadzenie innowacji, gdyż ostatnie ich dwie produkcje nie przyniosły aż takich zysków jakich oczekiwali. Popchnięcie serii w nowym kierunku może nie tylko zbliżyć starych odbiorców, ale i przyciągnąć młode pokolenie graczy, które przyzwyczajone jest do innych standardów.