Finał Intel Extreme Masters 2015 odbędzie się w Katowicach, znamy dokładną datę

W przyszłym roku finał Intel Extreme Masters znów odbędzie się w Polsce! Katowice będą gospodarzem imprezy, a zawodnicy i widzowie ponownie spotkają się w Katowickim Spodku. Organizatorzy podali już datę, którą wszyscy fani e-sportu powinni zapisać w kalendarzu.

Intel Extreme Masters to zawody e-sportowe organizowane przez ESL, których głównym sponsorem jest producent procesorów Intel. Impreza przyciąga graczy z całego świata, którzy zmagają się w wirtualnej przestrzeni w ramach takich tytułów jak między innymi Starcraft II: Heart of Swarm, oraz League of Legends.

Zawody Intel Extreme Masters trwają przez niemal cały rok, a zwieńczeniem jest finał. Rok temu gospodarzem rozgrywek finałowych były Katowice, a impreza przyciągnęła najlepszych zawodników na świecie oraz mnóstwo widzów z Polski i ze świata. Organizatorzy podzielili się właśnie informacją, że ze względu na ogromne zainteresowane tym wydarzeniem, IEM 2015 również będzie miało swój finał naszym kraju.

Zobacz również:

  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej [24-03-2023]
Finał Intel Extreme Masters 2015 odbędzie się w Katowicach, znamy dokładną datę

Finału Intel Extreme Masters 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 15 marca 2015 roku. Lokalizacją, w której odbędą się rozgrywki ponownie został katowicki Spodek. Oprócz oglądania zmagań zawodników odwiedzający będą mogli zwiedzić targi gamingowe, na których swoje stoiska wystawią liczący się w branży gier producenci.

Finał IEM 2014 przyciągnął do Katowic ponad 70 tysięcy osób, a stream wideo z imprezy wyświetlono 23 miliony razy. Organizatorzy liczą, że tym razem uda się pobić rekord zgromadzenia fanów e-sportu w jednym miejscu.