Finał League of Legends 2021 odbędzie się po raz kolejny z rzędu w Chinach

Riot Games ogłosiło, że Mistrzostwa Świata League of Legends odbędą się w Shenzhen w Chinach. Zazwyczaj miejsce zmienia się co roku, ale nie w 2021.

Jak podaje Riot Games, finał odbędzie się w Centrum sportowym Uniwersjady w Shenzhen, 6 listopada. Jest to też stadion klubu piłkarskiego Shenzhen FC i może pomieścić 60 000 ludzi.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że mamy możliwość przesunąć granice rozrywki i sportu w tym roku i określić, jak będzie wyglądało następne 10 lat LoL Esports" - powiedział John Needham, globalny szef LoL Esports - "Shenzhen to najbardziej konkurencyjne i innowacyjne miasto w Chinach (...). Czuliśmy, że będzie idealnym miejscem na przeprowadzenie finału".

Finał League of Legends 2021 odbędzie się po raz kolejny z rzędu w Chinach

Miejsce wydarzenia zazwyczaj zmienia się co roku. Odbywa się między innymi w Azji, Ameryce Północnej i Europie, ale 2021 jest drugim rokiem z rzędu, kiedy to Chiny zostały wybrane na gospodarza. Zeszłoroczny finał pierwotnie miał się odbyć w kilku miastach w Chinach, ale ostatecznie wybór padł na Szanghaj, a gracze zostali poddani kwarantannie. W 2020 mistrzami świata zostali Koreańczycy.

Cierplwie czekamy na szczegóły dotyczące wczesnych rund turnieju.

Polecamy: Grasz w League of Legends? Oto smartfon specjalnie dla Ciebie

Źródło: The verge