Finał Microsoft Imagine Cup 2007 w Korei - Polacy w 7 z 9 kategorii finałowych!

W tegorocznym finale międzynarodowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup weźmie udział 17 studentów z Polski.

W tegorocznym finale międzynarodowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup weźmie udział 17 studentów z Polski. Nasz kraj reprezentowany będzie w finale w 7 z 9 kategorii konkursowych, co klasyfikuje nas na pierwszym miejscu na świecie pod względem liczby kategorii, w których polscy studenci mają szansę na wygraną. Jednocześnie Polacy będą stanowić najliczniejszą reprezentację spośród krajów regionu EMEA oraz czwartą co do wielkości z całego świata, ustępując tylko Chinom, Indiom i Brazylii. Tegoroczny międzynarodowy finał konkursu od poniedziałku odbywa się w Korei.

W poszczególnych kategoriach Polskę reprezentować będą:

Projektowanie systemów wbudowanych

Piotr Kryger - Politechnika Poznańska

Mikołaj Małaczyński - Politechnika Poznańska

Piotr Ślęzak - Politechnika Poznańska

Jakub Pawłowski - Politechnika Poznańska

Projekt Hoshimi

Kamil Piechociak - Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Paweł Podlasiński - Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Technologie Informatyczne

Paweł Wojcicki Jarocki - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Algorytmy

Radosław Czyż - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Przemysław Dębiak - Uniwersytet Warszawski - zdobywca drugiego miejsca w ubiegłorocznej edycji konkursu oraz finalista w kategorii Project Hoshimi

Fotografia

Iwona Bielecka - Wojskowa Akademia Techniczna (zeszłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi)

Małgorzata Łopaciuk - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Film Krótkometrażowy

Julia Górniewicz - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Jacek Barcikowski - Politechnika Poznańska

Julia Górniewicz i Jacek Barcikowski będą reprezentować Polskę w tej kategorii już po raz trzeci. W finałach zeszłorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Indiach, zajęli drugie miejsce na podium.

Projektowanie Oprogramowania

Zespół InPUT w składzie:

Szymon Wybrański - Politechnika Poznańska

Michał Zygmunt - Politechnika Poznańska

Michał Taranus - Politechnika Poznańska

Marek Wronowski - Politechnika Poznańska

Microsoft Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz piąty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tys. uczestników z ponad 170 państw, w tym 1084 studentów z Polski. Tegoroczna edycja zgromadziła ok. 150 tys. osób z ponad 190 krajów, w tym 1545 z Polski. W tym roku motywem przewodnim konkursu jest "technologia, która ułatwia edukację każdemu z nas". Łączna suma nagród w konkursie to prawie 170 tys. USD.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, której międzynarodowy finał odbył się w Indiach, Polacy zajęli cztery miejsca na podium w dwóch kategoriach finałowych. Dwóch studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz student Politechniki Poznańskiej zdeklasowali rywali w kategorii Algorytmy, zajmując kolejno wszystkie trzy miejsca na podium. Drużyna, w której skład weszli studenci z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zajęli natomiast drugie miejsce w kategorii Film Krótkometrażowy. Mottem rozwiązań prezentowanych podczas ubiegłorocznej edycji Imagine Cup były "technologie, które pozwalają żyć zdrowiej".

Poniżej fragment relacji z pierwszego dnia finałów, wysłanej do nas przez jednego z uczestników Microsoft Imagine Cup 2007:

Nawet po prawie 20-godzinnej podróży, która nie oferowała wiele okazji na odpoczynek, caly zespól przybył na uroczyste otwarcie finałow konkursu Imagine Cup 2007. Jesteśmy chyba najlepiej prezentującą się drużyną. Po pierwsze, bardzo liczną - czwartą co do ilości zawodników. Poza tym, zespól startujący w konkurencji Software Design zadbał o swój wizerunek - przybył na otwarcie w wielkim, cztero-osobowym poncho z nadrukiem Polska i OneSpace - nazwą napisanego przez nich na konkurs oprogramowania. Po wstępie prowadzonym przez Joe Wilson, (dyrektor inicjatyw akademickich w

Microsoft), odbyło się losowanie kolejności prezentacji dla drużyn Software Design. Nasi zaczynają jako siódmi razem z drużynami Indii, Danii, Irlandii, Bulgarii i Filipin.

Zapraszamy do oglądania materiału wideo, na którym zobaczyć można naszą rozmowę z polskimi finalistami Imagine Cup 2007. Zobacz film: Finał Microsoft Imagine Cup 2007 w Korei - Polacy w 7 z 9 kategorii finałowych!