Finał Mistrzostw Świata w siatkówce za darmo dla każdego!

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn trwają. Jeżeli Polska wejdzie do finału, każdy Polak będzie mógł go obejrzeć. Za darmo!

To, że doszło do kodowania transmisji meczów Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, które odbywają się w Polsce, jest karygodne. Kibice znaleźli już winnego tej sytuacji, którym jest właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak.

Sytuacja ta ma daleko idące konsekwencje. To, że taki turniej odbywa się w naszym kraju, jest bowiem powodem do dumy Polaków, z których niestety tylko część może w pełni się z tego cieszyć (nie każdego stać na wydanie 80-100 złotych na wykupienie dostępu do czterech siatkarskich kanałów Cyfrowego Polsatu). Nie ma więc aż tak pozytywnego przełożenia na morale naszego społeczeństwa. Ponadto polska siatkówka nie zyska tyle, co mogłaby, gdyby mecze miał możliwość oglądać każdy. Przecież w takim przypadku z pewnością sport ten zainteresowałby więcej dzieciaków. Być może więc straciliśmy w ten sposób kilku przyszłych Wlazłych.

Zobacz również:

  • Barcelona - Bayern w Lidze Mistrzów już dziś. Gdzie obejrzeć mecz

Całe to skandaliczne zamieszanie spowodowało, że w sprawę kodowania transmisji zaangażował się nawet prezydent, Bronisław Komorowski. Dzisiaj gościł u niego Solorz-Żak. W wyniku tego spotkania podjął on ważną decyzję, o której możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez Polsat:

"Po spotkaniu Zygmunta Solorz-Żaka z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Panem Bronisławem Komorowskim Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta o pokazanie meczu finałowego Mistrzostw Świata wszystkim Polakom, jeśli reprezentacja Polski wygra dzisiejszy półfinał.

W dniu dzisiejszym Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Polsat Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Prezydent podkreślił świetną postawę Polaków i ogromne zainteresowanie kibiców historyczną imprezą rozgrywaną w naszym kraju. Prezydent docenił również doskonałą organizację i bardzo wysoki poziom sportowy Mistrzostw Świata, podkreślając również, że dzięki skali wydarzenia i doskonałej grze naszej reprezentacji narodowej mistrzostwa stały się w Polsce czymś więcej niż tylko wydarzeniem sportowym.

W trakcie spotkania przedstawiono Prezydentowi RP powody dla których dotychczasowe mecze MŚ nie były dostępne na antenie otwartej. Uznając argumenty Prezydenta RP oraz doceniając wagę społeczną wydarzenia, Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta RP.

Dzięki tej decyzji wszyscy Polacy będą mogli uczestniczyć w wielkim sportowym i społecznym święcie, jakim będzie finał MŚ z udziałem Polaków, poprzez dostęp do otwartej transmisji finału mistrzostw świata z udziałem Polaków w Polsacie.

Prezydent RP wyraził nadzieję, że wszyscy, którym dobro polskiej siatkówki leży na sercu, przyjmą tę decyzję ze zrozumieniem i zadowoleniem."

TAK! Jeżeli dzisiaj Polacy wygrają z Niemcami, finał każdy będzie mógł obejrzeć w Polsacie!

Aktualizacja: 20 września 2014 22:47

TAK. Finał możemy obejrzeć wszyscy!