Finał akcji "Podrasuj Swój Komputer"

Athlon XP 1 GHz zamieniony na Intel Core 2 Duo E 6600. GeForce 5600xt na GeForce 8800 GTX chłodzony cieczą. 256 MB pamięci SDRAM zmienione na 2 GB pamięci DDR2. Tak pokrótce wygląda przebieg modernizacji maszyny laureata naszego konkursu "Podrasuj Swój Komputer". Zwycięzcy obiecywaliśmy modernizację peceta za kwotę minimum 10 000 złotych i słowa dotrzymaliśmy. Dziś nasza akcja ma swój wielki finał. Laureat już cieszy się nowym sprzętem, więc czas najwyższy na ogłoszenie końcowych wyników i podsumowanie całego przedsięwzięcia.

Na początku lutego ogłosiliśmy na łamach naszego portalu konkurs, w którym do wygrania była modernizacja komputera za kwotę 10 tysięcy złotych. Wystarczyło na stronie internetowej podać specyfikację aktualnie posiadanego komputera i krótko uzasadnić, dlaczego zgłoszony sprzęt powinien zostać zmodernizowany. Napłynęło do nas ponad 5,5 tysiąca zgłoszeń z całej Polski. Stronę konkursu odwiedziło prawie 100 tysięcy użytkowników.

Po dwóch tygodniach przyszedł czas na etap drugi - przyznawanie ocen. Każdemu zgłoszeniu można było przyznać od 1 do 5 punktów modernizacji. Dopiero tu tak naprawdę zaczęła się batalia o wygraną. By nie zostać posądzonym o kumoterstwo, wytypowanie laureata pozostawiliśmy samym uczestnikom. Doszliśmy do wniosku, że to wy powinniście wybrać zwycięzcę spośród siebie. Metody zyskiwania przychylności internetowej braci były różne. Jedni w komentarzach informowali o przyznaniu oceny i prosili o rewanż, drudzy ogłaszali się na forach internetowych i szukali wsparcia wśród internetowych przyjaciół. Byli i tacy, którzy instrukcję do głosowania na swoją osobę prezentowali na stronie internetowej, w trzech językach. Walka trwała do ostatnich minut tego etapu. Nawet po jego zakończeniu nie było do końca pewne, kto został zwycięzcą. Wiele z ocen zostało przyznanych wbrew regulaminowi, w związku z tym nasi admini mieli sporo pracy przy przeczesywaniu tabel i eliminowaniu nieprawidłowych ocen z końcowego rankingu. Łącznie przyznano ponad ponad 264 000 głosów i wysłano ponad 80 000 komentarzy. Po mimo tych trudności i iście mrówczej pracy udało nam się ostatecznie ustalić kolejność laureatów i rozpocząć fazę trzecią - modernizację.

W miniony poniedziałek, bladym świtem wybraliśmy się na odległy kraniec Polski, po to, by własnoręcznie odebrać sprzęt przeznaczony do podrasowania. Ku naszemu zaskoczeniu komputer zwycięzcy nie nadawał się jedynie do muzeum techniki. Nie był to oczywiście demon prędkości, ale do zastosowań biurowych nadawał się znakomicie.

Finał akcji "Podrasuj Swój Komputer"

Stare stanowisko pracy naszego laureata