Finalna wersja WinRAR 3.40

Popularny menedżer do kompresji danych w formacie RAR i ZIP oraz obsługujący najpopularniejsze formaty plików ściąganych z Internetu, doczekał się po wielu testach wersji finalnej. W edycji 3.40 znacznie podniesiono poziom bezpieczeństwa, oraz dodano obsługę nowych formatów plików (obsługiwanych przez system Unix). Dzięki optymalizacji ustawień możliwa jest jeszcze szybsza kompresja, a korzystanie z programu jest jeszcze prostsze.

Zoptymalizowano "najszybszą" metodę kompresji, dzięki czemu pliki dodawane do archiwum dodają się znacznie szybciej, przy mniejszym użyciu zasobów systemowych. Dla tych, którzy bardzo często robią kopie zapasowe możliwe jest kolejne zwiększenie wydajności, dzięki opcji "Dictionary size", którą można ustawić zamiast standardowych 4096 KB na 64KB.

WinRAR 3.40

WinRAR 3.40

WinRAR obsługuje pliki zapisane w formacie ".Z". Ten format znany dobrze jest użytkownikom systemów Unix/Linux. Tak jak GZIP lub BZIP2 aplikacja łatwo dekompresuje archiwa zapisane w formacie TAR.Z i TAZ. Dodano również wsparcie dla formatu ".7Z". Oprócz tego aplikacja radzi sobie z plikami RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, ACE, UUE, JAR, ISO.

Znacznie lepsza jest ochrona komputera, przed niechcianymi programami dzięki dodaniu do opcji bezpieczeństwa możliwość wyłączenia z dekompresji plików stanowiących potencjalne zagrożenie (EXE, COM, PIF, SCR, BAT, CMD, LNK). W oknie bezpieczeństwa można również wyłączyć okno pytanie o sprawdzanie plików domyślnym skanerem antywirusowym.

WinRAR 3.40

WinRAR 3.40

Pojawiła się opcja w trakcie tworzenia kompresji, gdzie plik ma się wypakować (włączając w to dysk i pełną ścieżkę dostępu). Można kompresować dużo szybciej. Gdy zaznaczymy kilka napędów w oknie "Mój komputer", to program będzie mógł je spakować do jednego pliku, ale uwzględni całą ścieżkę (włącznie z literą dysku). Poprawiono obsługę atrybutów plików w partycjach NTFS, informację o plikach (po wejściu do pliku na pasku adresowym wyświetlany jest również rozmiar zasobów sprzed kompresji).

Zmodyfikowano także wyszukiwanie plików wewnątrz archiwów, usprawniając m.in.opcję "Case Sensitive". Cena licencji jednostanowiskowej to 29,95 USD (według oficjalnej strony producenta).

Zapraszamy do pobrania pliku z naszego serwisu.

Więcej informacji: RarLab


Zobacz również