Finalny GIMP 2.2 - jeszcze w tym miesiącu?

Zaledwie osiem miesięcy po tym, jak finalna wersja edytora graficznego GIMP 2.0 ujrzała światło dzienne, do startu szykuje się kolejna znacząca edycja - 2.2. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może jeszcze w tym miesiącu zostanie ona ostatecznie udostępniona.

Lista zmian wprowadzonych do udostępnionej w ostatnich dniach wersji edytora GIMP 2.2-pre2, jest dość obszerna. Tym razem skupiono się na dodaniu podglądu dla wielu wtyczek, które możemy dodatkowo skalować oraz przemieszczać się po nich przy pomocy wygodnego systemu nawigacji. Usprawniono zarówno metodę przeciągania 'drag-and-drop', pomiędzy edytorem GIMP, a pozostałymi aplikacjami, jak również kopiowanie.

Znajdziemy tu również nowy, bardziej rozbudowany edytor skrótów klawiaturowych, nowy interpreter skryptów oraz przebudowane okno dialogowe, służące do otwierania oraz zapisywania plików. Pakiet wtyczek powiększył się o pozycje: neon, cartoon, photocopy, softglow, dog oraz retinex. Dodatkowo, odpowiednie okno dialogowe dla palety narzędzi, pozwala na ustalenie, które z nich będą w palecie wyświetlane oraz ustawienie ich w dowolnej kolejności.

Szczegółowa lista zmian w edytorze GIMP 2.2-pre2


Zobacz również