Finały Heyah Logitech Cybersport już jutro!

Trzeci sezon największej polskiej ligi gier komputerowych dobiega końca. Już jutro (27-28 października) w warszawskim centrum handlowym Blue City spotkają się zwycięzcy internetowych eliminacji Heyah Logitech Cybersport. Oczywiście na placu boju będą mogli stanąć nie tylko mistrzowie gier. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji również dla widzów.

Ostateczna Rozgrywka oznaczać będzie koniec długiego sezonu ligowego HLC. W centrum handlowym Blue City (3 piętro w C.H. Blue City, Al. Jerozolimskie 179, Warszawa) spotka się ponad 250 finalistów, którzy walczyć będą o tytuły Oficjalnych Ligowych Mistrzów Polski Gier Elektronicznych.

Oczywiście sława i chwała to nie jedyne nagrody jakie czekają na zwycięzców. Organizatorzy imprezy oznajmili, że w tym roku pula nagród na finały wynosi ponad 200 000 złotych. Robi wrażenie prawda?

W finałach ligi Heyah Logitech Cybersport zawodnicy zmierzą się w siedmiu popularnych grach: Counter Strike 1.6, WarCraft 3: Frozen Throne, StarCraft Brood War, Quake 3, America's Army: Operations i Pro Evolution Soccer 6. Fani wyścigów samochodowych będą mogli natomiast zobaczyć mistrzów kierownicy w grze Need for Speed: Carbon.

Finały Heyah Logitech Cybersport już jutro!

Plan Ostatecznej Rozgrywki. Kliknij aby powiększyć

Ogromne emocje nie są zarezerwowane tylko dla zawodników. Wiadomo, że każdy uczestnik imprezy będzie mógł wziąć udział w licznych konkursach, turniejach oraz promocjach organizowanych przez rozmaite firmy. Z ciekawszych atrakcji warto wymienić symulator bolidu Formuły 1 lub możliwość zagrania przeciwko mistrzom w poszczególne tytuły. Pojawi się również możliwość zdobycia cennych nagród.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Heyah Logitech Cybersport.

Aktualizacja: 30 października 2007 12:49

Heyah Logitech Cybersport już za nami. Podczas Ostatecznej Rozgrywki w Warszawie poznaliśmy Oficjalnych Mistrzów Polski w takich grach, jak Counter Strike 1.6, WarCraft III: Frozen Throne, StarCraft: BroodWar, America's Army: Operations, Quake 3, Pro Evolution Soccer 6 i Need for Speed: Carbon. Choć emocji było sporo, to i tak ostatecznie wygrali faworyci.

Pierwszego dnia finałów o pierwszeństwo walczyli zawodnicy II i III ligi oraz kategorii Open (głównie amatorzy). Profesjonaliści stanęli do walki w niedzielę.

Pierwszy z mistrzowskiego tytułu cieszył się aktualny Mistrz Europy Krzysztof "Chris" Sojka, który nie dał szans rywalom w wyścigach samochodowych Need for Speed: Carbon.

Tuż po nim na głównej scenie swój pojedynek zaczęły profesjonalne zespoły graczy w America's Army. Po trwającej blisko godzinę zaciętej walce lepszy okazał się pięcioosobowy klan Team Conception.

W Pro Evolution Soccer, czyli popularnej symulacji piłki nożnej, na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Kielczyk, a Mistrzem Polski w Quake'u został Mateusz "Matr0x" Ożga.

W rywalizacji WarCraft zwyciężył Jakub "Palladyn" Paluch, a w StarCraft - Krzysztof "Draco" Nalepka.

W najbardziej wyczekiwanym finale niedzielnego wieczoru emocje sięgały zenitu. Broniący tytułu klan "PGS PokerStrategy" nieoczekiwanie od początku meczu przegrywał z klanem "Frag Executors". Jednak mistrzowie potrzebowali tylko czasu na opanowanie sytuacji i w pięknym stylu pokazali, że doświadczenie procentuje. Trzeba jednak przyznać, że klan "Frag Executors" walczył do ostatniej chwili.

Galerię z imprezy możecie obejrzeć w tym miejscu.