Finały polskich eliminacji World Cyber Games 2007 już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę, w warszawskim centrum handlowym Blue City, odbędzie się jedna z najważniejszych imprez e-sportowych roku. Finały polskich eliminacji World Cyber Games 2007, bo o nich mowa, to doskonała okazja aby zobaczyć najlepszych graczy w akcji.

Organizatorzy imprezy zapowiadają, że tegoroczne WCG będzie prawdziwym świętem dla graczy. Aby zrealizować tę koncepcję zdecydowano się wprowadzić szereg nowości, m.in. rywalizację w grach na konsole.

W polskich finałach WCG 2007 zmierzą się mistrzowie takich gier jak Counter-Strike 1.6, StarCraft: Brood War, Warcraft III, Need for Speed: Carbon, 07, C&C: Tiberium Wars oraz Gears of War 4vs4 (Xbox 360). Zwycięzcy pojadą do Seattle na światowe finały WCG.

Aby dodatkowo ubarwić imprezę, dodano dwa turnieje lokalne (finały w Polsce). W tej kategorii rywalizacja toczyć się będzie w Forza Motorsport 2 (Xbox 360) oraz Red Orchestra.

Impreza początkowo miała odbyć się w centrum handlowym Złote Tarasy. Organizatorzy zdecydowali się jednak przenieść ją do Blue City. Za powód podano "zwiększenie ilości gier i związany z tym oczekiwany wzrost ilości widzów".

Wśród ciekawostek związanych z imprezą warto wymienić występ rapera TeDe.

Najważniejsze informacje w pigułce:

Data: 1 września 2007 (sobota) godz. 10.30 - 20.00

Miejsce: Centrum handlowe Blue City, al. Jerozolimskie 179, Warszawa

Oficjalna strona znajduje się pod tym adresem.