Finansowy zastrzyk

Transmeta Technologies otrzymała finansową pomoc ze strony znanych przedstawicieli przemysłu komputerowego. Wśród inwestorów znalazły się m.in. Compaq, Gateway i Sony.

Firma Transmeta, znana z opracowania procesora Crusoe, niedawno pozyskała znaczących inwestorów, takich jak Compaq, Gateway, Sony czy AOL. Firmy te wraz z producentem płyt głównych (First International Computer) oraz stosunkowo mniej znanymi przedsiębiorstwami tajwańskimi (Compal Electronics i Quanta Computer) przekazały ponad 88 mln USD na rozwój projektu Crusoe i przyszłych produktów firmy.

Do pozostałych partnerów Transmety należą także koreański gigant Samsung oraz firma Phoenix Technologies, która stworzyła specyfikacje do budowy urządzeń przenośnych z wykorzystaniem procesorów Crusoe. Pozyskanie tak poważnych partnerów prawdopodobnie pozwoli dotrzymać zapowiadanego przez Transmeta Technologies terminu rynkowej premiery pierwszych urządzeń wyposażonych w układy Crusoe. Procesory te zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu ich w komputerach przenośnych i urządzeniach zapewniających bezprzewodowy dostęp do Internetu. Transmeta zapowiada, że pierwsze urządzenia wykorzystujące jej procesory powinny pojawić się na rynku w połowie br.


Zobacz również