FineFix X100 - kompakt w stylu retro od Fujifilm

Fujifilm zaprezentował nowy model aparatu cyfrowego. FineFix X100 to urządzenie przeznaczone dla osób ceniących klasyczny design i bardzo dobre parametry.

Fujifilm FineFix X100 posiada 12,3-megapikselową matrycę CMOS oraz bardzo jasny (f/2), stałoogniskowy obiektyw 23mm (odpowiednik formatu 35mm) z możliwością manualnej obsługi za pomocą pierścieni. Aparat posiada nowy procesor obrazu EXR i umożliwia nagrywanie filmów w jakości HD (720p). Całość zamknięta jest w wykonanej ze stopów magnezu, stylowej obudowie wzorowanej na aparatach fotograficznych z lat pięćdziesiątych.

Ciekawym rozwiązaniem jest hybrydowy podgląd obrazu. Dzięki niemu wykonywane zdjęcie można oglądać zarówno na ekranie LCD, jak i w wizjerze wraz z danymi dotyczącymi nastawów aparatu. Zmiana pomiędzy dwoma trybami odbywa się za pomocą dedykowanego przycisku na obudowie.

Zobacz również:

  • Recenzja: Fujifilm Instax Mini 11

Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych w tempie do 5 klatek na sekundę. Producent przewidział slot na karty pamięci z serii SD (z obsługą kart SDHC i SDXC). Niestety na razie nie znana jest dokładna data premiery ani sugerowana cena aparatu. Wiadomo jedynie, że Fujifilm chce by FineFix X100 pojawił się w sklepach już w przyszłym roku.