FinePix J15fd - kompakt dla początkujących amatorów fotografii

Oferta firmy Fujifilm wzbogaciła się o nowy cyfrowy kompaktowy aparat fotograficzny - model o oznaczeniu FinePix J15fd. Przeznaczone dla najmniej zaawansowanych amatorów fotografii urządzenie cechuje się niewielką grubością wynoszącą w najwęższym miejscu 19 mm.

FinePix J15fd wyposażono w 8,2-megapikselową matrycę CCD (o wymiarach 1/2.5 cala) oraz obiektyw pozwalający na 3-krotne przybliżenie optyczne w zakresie od 38 mm do 108 mm (ekwiwalent dla aparatu małoobrazkowego 35 m). Urządzenie oferuje funkcję cyfrowej stabilizacji obrazu (Picture Stabilisation) oraz 2,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 150 tysięcy pikseli.

FinePix J15fd

FinePix J15fd

Maksymalna czułość ISO to 1600, natomiast maksymalna rozdzielczość rejestrowanych sekwencji wideo wynosi 640 x 480 pikseli (30 klatek na sekundę). Do zapisu obrazów służy wewnętrzna pamięć o pojemności 8 MB (co ważne można ją rozbudować zarówno poprzez karty formatu xD-Picture jak i karty SD/SDHC), natomiast do ich przenoszenia na dysk komputera - interfejs USB 2.0. Sprzęt mierzy 91 x 55 x 22 mmm, waży 110 gramów (bez baterii i karty pamięci), pozwala na podłączenie do telewizora i zasilany jest akumulatorem NP-45. Warto też wspomnieć o funkcji Face Detection, automatycznej redukcji efektu czerwonych oczu oraz możliwości wyboru pomiędzy dwoma kolorami obudowy - srebrnym i czarnym.

FinePix J15fd trafi do sprzedaży na rynku japońskim pod koniec tego miesiąca - jego cena została ustalona na poziomie ok. 206 USD (po przeliczeniu z jenów). Niestety nie wiadomo kiedy aparat pojawi się w Europie.