FinePix S5 Pro - nowe szczegóły

Firma Fujifilm opublikowała zaktualizowaną specyfikację techniczną swojej najnowszej cyfrowej lustrzanki, FinePix S5 Pro. Rynkowa premiera aparatu zapowiadana jest na początek 2007 r.

O zamiarze wprowadzenia tego aparatu na rynek informowaliśmy w artykule "Nowe cyfrówki Fujifilm". Producent wtedy nie udostępnił jednak kompletnego zestawienia parametrów technicznych omawianego modelu. Wiadomo było, iż jest do aparat wyposażony m.in. w matrycę Super CCD SR Pro o rozdzielczości 12,40 mln. pikseli, mocowanie Nikon-F pozwalające stosować wszystkie obiektywy Nikkor typu D i G (łącznie z obiektywami oferującymi ultradźwiękowy system AF-S) i 2,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 235 tysięcy pikseli.

FinePix S5 Pro - nowe szczegóły

Fujifilm FinePix S5 Pro

Teraz ujawnione zostały szczegóły dotyczące wykonywania zdjęć seryjnych. W trybie Standard można wykonać maksymalnie 20 zdjęć RAW + JPEG Fine, 20 zdjęć RAW albo 29 zdjęć JPEG Fine przy prędkości 3 klatek na sekundę. W trakcie fotografowania w trybie rozszerzonej dynamiki (Wide) prędkość 1,5 klatki na sekundę pozwala na wykonanie do 8 zdjęć RAW+JPEG Fine, do 10 RAW i maksymalnie 19 JPEG Fine.

W zakresie balansu bieli lustrzanka umożliwi zarówno tryb automatyczny (pomiar TTL za pomocą czujnika RGB 1005 pikseli), jak i 6 trybów manualnych, w tym: cień, światło dzienne, światło jarzeniowe, światło żarowe, lampa błyskowa oraz ręczne ustawienie balansu bieli. Z najnowszej aktualizacji specyfikacji lustrzanki wynika też, że będzie ona ważyć 830 g (jej wymiary to 147 x 113 x 74 mm).