Fire Phone sprzedaje się kiepsko

Smartfon produkowany przez Amazon - czyli Fire Phone - nie okazał się przebojem. Od momentu premiery sprzedało się mniej niż 35 tysięcy sztuk, co w zgodnej opinii znawców jest porażką.

Telefon ten miał duże szanse, aby stać się hitem. Warto wspomnieć o możliwości oglądania 3D bez okularów, dostosowanie obrazu do położenia głowy użytkownika i inne ciekawe funkcje. Co zatem nie wypaliło? Trudno powiedzieć, jednak faktem jest, że po pierwszych 20 dniach od premiery sprzedało się od 26 - 35 tysięcy sztuk. Są to dane z różnych źródeł, a sam Amazon póki co nie chwali się ilością smartfonów, które znalazły nabywców. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być fakt, że na terenie USA smartfon sprzedawany jest wyłącznie w połączeniu z abonamentem jednego tylko operatora - AT&T.

Fire Phone sprzedaje się kiepsko

Fire Phone miał być także narzędziem handlu - funkcja Fire Fly odpowiada za znajdowanie pokazanego na zdjęciu produktu i przeniesieniu użytkownika na stronę Amazonu, gdzie może go nabyć. Można zatem przypuścić, że użytkownicy wolą jednak urządzenia z aplikacjami niż zakupami.

Zobacz również:

  • Darmowa dostawa w Amazon - co warto kupić?