FireStore DV Standards Converter 1.5

Konwersja pomiędzy systemami PAL i NTSC możliwa jest również programowo.

Konwersja pomiędzy systemami PAL i NTSC możliwa jest również programowo.

W formacie DV w systemach PAL i NTSC poza tym samym algorytmem oraz stopniem kompresji wynoszącym 5:1 istniejące różnice wynikają zarówno z rozdzielczości (PAL 720 x 576 punktów, NTSC 720 x 480 punktów), jak i ilości klatek wyświetlanych w czasie 1 sekundy (PAL 25 kl/s, NTSC 29,97 kl/s).

FireStore DV Standards Converter 1.5

Odmienne jest również próbkowanie obrazu (PAL 4:2:0, NTSC 4:1:1). O ile w przypadku konwersji próbkowania i zmiany rozdzielczości nie stanowi to większego problemu, to w przypadku konwersji ilości klatek wyświetlanych w czasie 1 sekundy jest to już dość poważne wyzwanie.

Aby uzyskać zadowalającą płynność skonwertowanego materiału wideo, należy posłużyć się oprogramowaniem wyposażonym w zaawansowane algorytmy interpolacji ruchu, dodające brakujące lub usuwające nadmiarową ilość klatek, bez których odtwarzany materiał wideo po konwersji byłby niepłynny i skaczący. Jednym z lepszych programowych konwerterów dla plików zawierających materiał wideo jest FireStore DV Standards Converter 1.5 firmy Focus. Opisywany konwerter poza funkcją konwersji systemów PAL<->NTSC, może pełnić funkcję wspomnianego konwertera formatów DV.

Obsługiwany jest szereg formatów, takich jak QuickTime, AVI, Raw DV oraz w zależności od wybranego formatu szereg kodeków, m.in. Microsoft DV, MainConcept DV, Matrox DV, Canopus DV, Apple DV, AVID DV, DVCPRO25, jak i kodeków oferujących zapis niekompresowany Uncompressed RGB i YUV 4:2:2.

Produkt: FireStore DV Standards Converter 1.5

Producent: Focus,http://www.focusinfo.com

Cena brutto: 299 USD + VAT

Konkurenci: Canopus ProCoder 2.0

Kontakt: Focus,http://www.focusinfo.com

za:

Wysoka jakość konwersji, duża ilość obsługiwanych formatów i kodeków.

przeciw:

Brak.