Firefox 101 z możliwością obsługi wielu mikrofonów. I czym jeszcze?

Nowa edycja przeglądarki Firefox jest już od dzisiaj dostępna dla każdego. Sprawdzamy, co nowego przynosi.

Fot. H Tur/PC World

W sumie nigdy nie spodziewam się po aktualizacji Firefoxa rewolucji. Powód jest prosty - jak dla mnie ma już wszystko, co potrzebne, aby cieszyć się wygodnym przeglądaniem stron internetowych oraz innymi działaniami online. Ciężko wymyślić coś nowego, a zmiany dotyczą - i pewnie dotyczyć będą w przyszłości - przede wszystkim poprawek technicznych. Czy wersja Firefox 101 czymś zaskakuje?

Trzy nowości, które podkreśla sama Mozilla, to:

Firefox 101 z możliwością obsługi wielu mikrofonów. I czym jeszcze?

Fot. H Tur/PC World

  • tryb poprawiania czytelności - gdy wybierzemy tryb czytania, automatycznie zostanie zmieniony kontrast strony. Będzie dopasowany do ustawień witryny, co przełoży się na lepszą widoczność;
  • wybór działania plików wybranego rodzaju - można wybrać, co ma się dziać po pobraniu plików danego rodzaju. Nie wpływa to na poprzednie wybory (np. automatyczne wyświetlanie pobranego dokumentu PDF), więc w sumie to taka sztuka dla sztuki;
  • możliwość korzystania z wielu mikrofonów w tym samym czasie - to będzie wygodne dla osób, które mają np. wbudowany mikrofon w laptopie, a podczas wideokonferencji chcą zmieniać wygodnie jeden na drugi.

Jak napisałem - rewolucji nie ma, a nowości mogą przydać się w niektórych sytuacjach. Oprócz tego poprawiono szereg bugów, w tym związane z bezpieczeństwem. Deweloperzy zyskali szereg nowych i usprawnionych opcji, dzięki którym będą mieli usprawnioną pracę. I to tyle. Aby zaktualizować przeglądarkę, kliknij na Pomoc, a następnie O programie Firefox.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?

Źródło: Mozilla


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: