Firefox 13 nie dla Windows XP (przynajmniej bez SP2)

Mozilla ogłosiła, że Firefox 12 to ostatnia wersja przeglądarki internetowej, której będzie można używać na komputerach z systemami operacyjnymi Windows 2000 oraz Windows XP bez Service Packa 2.

Firma przypomniała również, że w kwietniu przestanie dostarczać aktualizacji bezpieczeństwa dla wydanej w styczniu 2010 r. przeglądarki internetowej Firefox 3.6.

Wraz z wersją Firefox 13 zwiększą się wymagania programu. Od teraz przeglądarkę uruchomimy w systemie operacyjnym Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) lub nowszym. Mozilla Firefox 13 nie będzie dostępna dla systemów Windows 2000, Windows XP RTM czy XP SP1. Jeśli więc nie zamierzacie zaktualizować oprogramowania (co i tak jest odrobinę nierozsądne), Mozilla pozostawi wam jedynie Firefoksa 12.

- Wprowadzona zmiana pozwoli nam uzyskać znacznie wyższą wydajność w systemie operacyjnym Windows, dzięki zastosowaniu bardziej nowoczesnych technologii - pisze na blogu przedstawiciel Mozilli.

Decyzja nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. Mozilla rozważała ją już od trzech lat. Firefox 13 budowany jest w oparciu o Visual Studio 2010, które nie współpracuje ze starszymi systemami operacyjnymi.

Firma poleca użytkowników Windows XP skorzystanie z najnowszego pakietu aktualizacji Service Pack 3.

____________________________

Świat technologii rusza do przodu, a Firefox bez porzucenia starszych wersji Windows nie mógłby rozwinąć skrzydeł. Naszym zdaniem to dobra, a właściwie konieczna, decyzja. Co Wy na to? Używacie Firefoksa?

I czy naprawdę ktoś jeszcze korzysta z Windows XP bez Service Packów?