Firefox 16 - Mozilla naprawia krytyczny błąd

Po wczorajszym wycofaniu ze strony Mozilli Firefoxa 16, jej ekipa zabrała się ostro do pracy i nie minęły 24 godziny, gdy pojawiła się nowa, załatana wersja.

Wersja ta została oznaczona numerkiem 16.0.1 i jest do pobrania z naszej strony. Jak pisaliśmy o tym wczoraj, wydanie określone jako "16 Final" okazało się mieć poważną lukę w zabezpieczeniach. Powodowała ona, że szkodliwe strony mogły wykraść cała historię odwiedzanych stron i adresów URL. Można było albo wrócić do wersji 15, albo też odczekać parę godzin od ogłoszenia alarmu i pobrać nową wersję. Na szczęście czas oczekiwania nie okazał się zbyt długi.

Mozilla_Firefox

Mozilla_Firefox

Tak więc osoby używające Firefoxa prosimy o pobranie wersji 16.0.1 dla włąsnego bezpieczeństwa. Warto też od razu dodać, że Mozilla krótko przed premierą FF16 wypuściła także Thunderbirda 16.0 - jednak jak na razie nie stwierdzono w nim żadnych luk w mechanizmach bezpieczeństwa.

Co więcej, ukazało się właśnie wydanie Firefoxa... 17. Jest to wersja Beta 1, może więc cechować się duża niestabilnością, kto jednak mimo to chce spróbować - pobrierze ją z naszej strony.