Firefox 2.0 RC1 już jest

Fundacja Mozilla udostępniła właśnie pierwszą wersję RC (Release Candidate) mającej się pojawić już niedługo przeglądarki Firefox 2.0. Nie wnosi ona żadnych rewolucyjnych zmian, czy nowej funkcjonalności w porównaniu do ostatniej, testowej wersji beta 2, ale jest stabilniejsza i usunięto z niej sporo błędów.

Pierwszy kandydat do pełnej wersji pojawił się niespełna miesiąc po ostatniej wersji beta 2, o której więcej pisaliśmy w artykule "Firefox 2.0 beta 2" i niecałe pół roku od pojawienia się pierwszej publicznie dostępnej alpha 1. Wśród nowości, w jakie będzie wyposażona kolejna wersja Firefoksa, użytkownicy znajdą między innymi zmieniony interfejs użytkownika, wbudowany filtr antyphishingowy, poprawione zarządzanie zakładkami, czy też sprawdzanie pisowni przy wypełnianiu formularzy webowych.

Kolejna wersja RC planowana jest na 6 października, kiedy już deweloperzy Mozilli uporają się ze pozostałymi jeszcze na liście błędami, natomiast wersja finalna pojawi się najwcześniej 17 października. Termin ten może jeszcze ulec zmianie, w zależności od wykrytych w wersjach RC błędów.

Warto zauważyć, że główny rywal Firefoksa - Internet Explorer - również jest na finiszu i już niedługo użytkownicy powinni dostać do rąk finalną wersję oznaczoną numerem 7. Szykuje się więc kolejna runda walki pomiędzy tymi przeglądarkami.