Firefox 2.0 beta 2

Fundacja Mozilla udostępniła wczoraj kolejną wersję testową swojego sztandarowego produktu, przeglądarki internetowej Firefox 2.0. Beta 2 została wyposażona w kilka nowych funkcji oraz pewne zmiany w wyglądzie zewnętrznym.

Producent zaznacza jednocześnie, że wersję tę udostępniono tylko do testów i aktualni użytkownicy stabilnej wersji 1.5.x nie powinni jej używać, także z uwagi na to, że nie wszystkie rozszerzenia będą poprawnie działać na becie 2.

Wśród nowości, które można znaleźć w udostępnionym programie, wymienić można między innymi kosmetyczne zmiany interfejsu, ułatwiające używanie przeglądarki, wbudowany filtr antyphishingowy, poprawione zarządzanie zakładkami, w tym między innymi domyślne otwieranie nowych stron w zakładkach (a nie oknach, jak w wersjach 1.x), czy przycisk zamykający umieszczony na każdej z zakładek (rozwiązanie znane z Opery), lepsze zarządzanie kolekcją silników wyszukiwawczych, czy też sprawdzanie pisowni przy wypełnianiu formularzy webowych.

Finalna wersja jest zapowiadana na początek przyszłego roku, przy czym do tego czasu można się spodziewać jeszcze kilku wersji beta. Póki co można pobrać obecne wydanie, także w polskiej wersji językowej dla Windows, Linux, Mac OS X