Firefox 2.0 - jest już wersja RC3

Mozilla Foundation udostępniła trzecią wersję RC (release candidate - kandydat do wersji finalnej) przeglądarki internetowej Firefox 2.0. To ostatnie wydanie testowe aplikacji - teraz pozostaje nam już tylko czekać na wersję finalną.

Przedstawiciele fundacji mówią, iż udostępnienie RC3 jest dla nich wyjątkowo ważnym wydarzeniem - oznacza to bowiem, że funkcjonalność Firefoksa 2.0 jest już domknięta (pozostało jedynie wykrycie i usunięcie ewentualnych błędów) - dzięki temu deweloperzy mogą zająć się tworzeniem Firefoksa 3.0.

Warto przypomnieć, że pierwszy "kandydat do wersji finalnej" Firefoksa 2.0 pojawił się 26 września. Wersja RC2 udostępniona została 6 października. Teraz pojawiło się wydanie RC3 - Mike Schroepfer z Mozilla Foundation mówi, że jeśli nie zostaną w nim wykryte żadne istotne błędy, to bardzo prawdopodobne jest, iż RC3 okaże się finalną wersją Firefoksa 2.0.

Wraz z udostępnieniem ostatniego wydania testowego wersji 2.0 Mozilla Foundation zintensyfikowała prace nad kolejnym wydaniem przeglądarki - Firefoksem 3.0. Stworzono już specjalną stronę - Firefox Feature Brainstorming - na której deweloperzy i testerzy mogą komentować i proponować nowe funkcje przeglądarki.

Pobierz plik dla systemu Windows, Linux, Mac OS X.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Mozilla Foundation.