Firefox 2.0 w wersji beta - już jest!

Oficjalna premiera pierwszej bety Firefoksa 2.0 ma nastąpić we wtorek, 11 lipca. Jednak już teraz można pobrać wersję, którą ochrzczono szybko "przedpremierową betą" czy "RC bety 1".

Udostępniony nocny build zawiera wszystkie funkcje, które znajdą się w 1. becie Firefoksa 2.0 - niewykluczone jednak, że do wtorku w jego kodzie pojawi się kilka dodatkowych poprawek i uładzeń.

Do najczęściej opisywanych ulepszeń należy zintegrowany z przeglądarką słownik ortograficzny (niewykluczone, że w becie 1 pojawi się także jego polska wersja) oraz filtr antyphishingowy stanowiący odpowiednik narzędzia wbudowanego w siódmą wersję Internet Explorera.

Zamknięcie karty stało się możliwe bezpośrednio z jej wnętrza, a okienko opcji zostało odrobinę przeprojektowane.

Release candidate pierwszej bety Firefoksa 2.0 dostępny jest do pobrania w wersji dla Windows, Linuksa i Maka.

Aktualizacja: 11 lipca 2006 09:49

Wciąż nie ma oficjalnego komunikatu na stronie mozilla.org, na temat Firefoka 2.0 Beta1, jednak na serwerze FTP Mozilli aż huczy od zmian. W ciągu dwóch dni pojawiły się kolejne wersje Beta Release Candidate (RC2 i RC3). Wczoraj również pojawił się folder o nazwie 2006-07-10-13-firefox2.0b1, w którym jednak brakuje wersji dla systemu Linux (dostępne są instalatory dla Windows i MAC OS X).