Firefox 27 Beta na Androida już do pobrania. Co nowego?

Firefox Beta w wersji 27 zawitał już na urządzenia z systemem Android. Czego można spodziewać się po nowej wersji rozwojowej tej mobilnej przeglądarki?

Firefox od Mozilli był swego czasu jedną z popularniejszych przeglądarek na komputery stacjonarne. Na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Google wystartował jednak zbyt późno i nigdy nie zdobył większego udziału w rynku. Mimo to zespół stojący za jego rozwojem stale go usprawnia i wydaje aktualizacje. Pojawiła się właśnie kolejna edycja wersji beta aplikacji w sklepie Google Play oznaczona numerem 27 i chętni mogą już ją pobierać na swoje smartfony i tablety.

W nowej wersji Firefoksa na Androida poprawiono nieco wygląd programu, w tym między innymi małe favicony. Zmieniono domyślną czcionkę na nieco lepiej wyglądającą Clear Sans. Wśród wielu różnych poprawek wydanych z myślą o deweloperach warto też zwrócić uwagę na implementację wsparcia dla szyfrowania danych TLS 1.2, które do tej pory nie było niedostępne. Dodano też dwie nowe wersje językowe: słoweńską oraz litewską.

Nową wersję aplikacji Firefox Beta 27 można pobrać ze sklepu Google Play. Trzeba tylko pamiętać, że to wydanie rozwojowe, które ma nowe funkcje niedostępne w stabilnej wersji, ale może zawierać jeszcze błędy. Stabilne wydanie aplikacji powinno pojawić się w sklepie z aplikacjami już na początku 2014 roku, więc do użytkownika należy decyzja, czy instalować betę Firefoksa 27 już teraz, czy też trochę poczekać.


Zobacz również