Firefox 27 Beta na Androida już do pobrania. Co nowego?

Firefox Beta w wersji 27 zawitał już na urządzenia z systemem Android. Czego można spodziewać się po nowej wersji rozwojowej tej mobilnej przeglądarki?

Firefox od Mozilli był swego czasu jedną z popularniejszych przeglądarek na komputery stacjonarne. Na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Google wystartował jednak zbyt późno i nigdy nie zdobył większego udziału w rynku. Mimo to zespół stojący za jego rozwojem stale go usprawnia i wydaje aktualizacje. Pojawiła się właśnie kolejna edycja wersji beta aplikacji w sklepie Google Play oznaczona numerem 27 i chętni mogą już ją pobierać na swoje smartfony i tablety.

W nowej wersji Firefoksa na Androida poprawiono nieco wygląd programu, w tym między innymi małe favicony. Zmieniono domyślną czcionkę na nieco lepiej wyglądającą Clear Sans. Wśród wielu różnych poprawek wydanych z myślą o deweloperach warto też zwrócić uwagę na implementację wsparcia dla szyfrowania danych TLS 1.2, które do tej pory nie było niedostępne. Dodano też dwie nowe wersje językowe: słoweńską oraz litewską.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Najlepsze aplikacje do robienia zdjęć na Androida
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
Firefox 27 Beta na Androida już do pobrania. Co nowego?

Nową wersję aplikacji Firefox Beta 27 można pobrać ze sklepu Google Play. Trzeba tylko pamiętać, że to wydanie rozwojowe, które ma nowe funkcje niedostępne w stabilnej wersji, ale może zawierać jeszcze błędy. Stabilne wydanie aplikacji powinno pojawić się w sklepie z aplikacjami już na początku 2014 roku, więc do użytkownika należy decyzja, czy instalować betę Firefoksa 27 już teraz, czy też trochę poczekać.