Firefox 29 - sporo zmian u liska

Nowe wydanie Firefoxa przynosi sporo znaczących zmian. Czy spodobają się one użytkownikom?

Wersje testowe Firefoxa 29 były dostępne już od jakiegoś czasu, jednak dopiero dziś światło dzienne ujrzał finalny, dopracowany produkt. Tym razem nacisk został położony na zmiany w interfejsie użytkownika, co rzuca się w oczy natychmiast po uruchomieniu przeglądarki - górny pasek jest kolorystycznie jednolity z zaokrąglonymi kartami, a jedynie karta, której się aktualnie używa, ma inną barwę.

Firefox 29 - sporo zmian u liska

Potężne zmiany zaszły w obsługi konfiguracji przeglądarki - ma ono teraz swoje własne menu, w którym możemy dowolnie dodawać oraz usuwać elementy. Całkiem nowe rozwiązaniem ma także FirefoxSync, czyli możliwość utworzenia konta, poprzez które możemy zapisać swoje ustawienia i np. otwierając przeglądarkę na innym komputerze mieć do nich dostęp. Aby użytkownik nie pogubił się w nowych rozwiązaniach, wprowadzono czteroetapowe wprowadzenie, ukazujące wszystkie funkcje oraz ich stosowanie w praktyce.

Firefox 29 - sporo zmian u liska

Firefox 29

Z rzeczy, które zainteresują programistów, warto wymienić wsparcie dla Gamepad API, które umożliwia dodawanie obsługi padów do gier przeglądarkowych, a także ustawienie domyślnego działania SharedWorker.

Najnowszą wersję Firefoxa można pobrać z naszej strony.