Firefox 29 wydany nie tylko na komputery, ale też na urządzenia z Androidem

Dzisiaj zadebiutowała przeglądarka Firefox 29 w wersji na komputery osobiste, a razem z nią mobilna edycja oznaczona tym samym numerem.

Rozwijana przez Mozillę przeglądarka internetowa doczekała się dzisiaj nowego wydania. Jak informowaliśmy dziś rano, po udostępnieniu wersji testowych nowego Firefoksa 29 w końcu odświeżony interfejs trafił do stabilnego wydania. Od teraz program wygląda dość podobnie do Chrome’a udostępnianego przez Google, udostępnione zostało też zupełnie nowe menu ustawień. Co więcej, zmian doczekała się też mobilna wersja przeglądarki Mozilli.

Firefox 29 zadebiutował dzisiaj również na Androidzie. Wśród nowości warto wymienić wsparcie dla nowych kont Firefox, które pozwalają na synchronizację danych użytkownika w ramach Firefox Sync. Oprócz tego twórcy programu zwracają uwagę na dodanie sugestii wyszukiwania dla microsoftowego Binga oraz poprawiono zgodność Firefoksa z Open Web Apps. Poprawiono też ogólną szybkość działania przeglądarki.

Zobacz również:

  • Pierwszy składany telefon Oppo już za miesiąc?
  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
Firefox 29 wydany nie tylko na komputery, ale też na urządzenia z Androidem

Zmiany dotknęły też interfejsu. Użytkowników powinny ucieszyć nowe przyciski pozwalające na szybkie dzielenie się informacjami ze znajomymi poprzez portale społecznościowe Facebook i Twitter oraz wiadomości e-mail. Ze strony startowej można też usuwać teraz zbędne elementy.

Przeglądarkę internetową Firefox 29 można pobrać na urządzenia mobilne z systemem Android, czyli smartfony i tablety, bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami Google Play. Kolejna wersja przeglądarki, czyli Firefox 30, ma trafić zaś do sklepu Google Play już w przeciągu 6 tygodni.