Firefox 3.1 - alfa jeszcze w tym miesiącu?

Zgodnie z nieoficjalnym harmonogramem Mozilli, Firefox 3.1 w wersji alfa może zostać udostępniony już w tym miesiącu. Edycja ostateczna będzie miała swą premierę pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

Premiera Firefoksa 3.0 miała miejsce 17 czerwca - już tydzień później rozpoczęto aktywne testy wydania 3.01, które ma zostać zaoferowane jako automatyczna aktualizacja dla posiadaczy Firefoksa 2.x.

Zgodnie z wstępnym, niezatwierdzonym jeszcze szkicem harmonogramu, pierwsza wersja alfa Firefoksa 3.1 ma się pojawić już w lipcu, jednak jej docelowymi odbiorcami będą raczej deweloperzy niż internauci. Wydanie beta - bardziej nadające się do testowania przez przeciętnego użytkownika - zostanie opublikowane w sierpniu.

Firefox 3.1 w edycji ostatecznej miałby się pojawić dopiero na początku 2009 roku, a nie pod koniec 2008 r., jak wcześniej deklarowano. Jednak odstęp czasowy między Firefoksem 3.0 i 3.1 i tak należy uznać za niezwykle krótki: wiele nowinek wersji 3.1 miało się pojawić już w 3.0, ale nie udało się ich dopracować na czas (więcej na ten temat w materiale "Firefox 3 już do pobrania").