Firefox 3.1 beta 2 już dostępny

Pojawiła się już druga beta wersji 3.1 przeglądarki Firefox. Nowością jest m.in. tryb prywatny oraz nowy silnik obsługi JavaScriptu.

Pobierz Firefox 3.1 Beta 2

Nowy tryb prywatności nie jest jeszcze dopracowany i w przypadku jego wybrania, konieczne jest zamknięcie wszystkich aktualnych sesji. Zostają one zapisane przez przeglądarkę i uruchomiany jest tryb prywatny, poprzedzony wyświetleniem ekranu informacyjnego. Znajdujący się na nim przycisk pozwala na usunięcie historii ostatnio przeglądanych stron. Po uruchomieniu trybu prywatnego ostatnio przeglądane strony zostają ponownie otwarte, jednak przeglądarka nie oferuje już użytkownikowi wcześniej zapamiętanych treści. Kolejną nowością jest silnik TraceMonkey odpowiedzialny za obsługę JavaScriptów, który tym razem jest domyślnie włączony.

Zmianie uległa również metoda obsługi kart. W nowej wersji alfa wyświetlane są miniaturki aktywnych stron oraz możliwe jest ich ułożenie według najczęściej używanych. Według fundacji wymaga ona jednak jeszcze sporej liczby poprawek, tak więc w finalnej wersji 3.1 opcja ta najprawdopodobniej nie będzie dostępna.

Zanim stabilna wersja przeglądarki Firefox ujrzy światło dzienne, jej twórcy planują wydać jeszcze jedną wersję beta. Nastąpi to najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku. Finalna wersja planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.