Firefox 3.1 - pierwsza alfa już w piątek

Przedstawiciele Fundacji Mozilla poinformowali, że pierwsza alfa kolejnej wersji przeglądarki Firefox zostanie udostępniona w najbliższy piątek. Organizacja zamierza zakończyć pracę nad wydaniem 3.1 jeszcze w tym roku.

Prace nad wersją alfa 1 wciąż trwają - ale przedstawiciele fundacji są przekonani, że do piątku uda im się usunąć wszystkie wykryte do tej pory błędy i problemy. "Piątkowy termin premiery jest jak najbardziej realny - w poniedziałek zamroziliśmy kod i teraz zamierzamy już tylko usuwać wszystkie niedoskonałości" - mówią twórcy open-source'owej przeglądarki.

Wiadomo już, że w pierwszym wydaniu testowym nie znajdą się wszystkie nowe funkcje, które ostatecznie mają pojawić się w Firefoksie 3.1 (zostaną one wprowadzone do przeglądarki w kolejnych alfach i betach). Pewne nowości jednak się pojawią - np. nowy widok miniatur paneli, pojawiający się podczas przełączania pomiędzy nimi. Warto wspomnieć, że jest to jedna w funkcji, która miała znaleźć się już w wydaniu 3.0 - jednak ostatecznie z niej zrezygnowano.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Fundacji Mozilla.