Firefox 3.5.1 zapowiedziany

Pierwsza aktualizacja Firefoksa 3.5 zostanie wydana w połowie lipca. Mozilla postara się wyeliminować z przeglądarki błędy związane z działaniem silnika JavaScript - TraceMonkey.

Z wydania 3.5.1 mają zostać usunięte trzy poważne błędy obniżające wydajność działania Firefoksa 3.5 oraz powodujące nieoczekiwane zamknięcie okna programu. Problemy sprawia m.in. silnik TraceMonkey, który miał być jedną z najważniejszych funkcji nowej wersji przeglądarki. To właśnie prace nad tą technologią w dużej mierze przyczyniły się do opóźnienia premiery aplikacji. Ta zaś miała miejsce 30 czerwca br. - Firefox 3.5 w ciągu 24 godzin od udostępnienia na serwerach Mozilli pobrany został 5 milionów razy.

Nowa wersja przeglądarki w porównaniu z wydaniem 3.0 zawiera, jak przekonuje producent, ok. 5 tys. zmian. Najważniejsze z nich to - oprócz silnika TraceMonkey - zmodernizowany silnik renderingu stron WWW i tryb prywatności żartobliwie określany mianem "trybu porno".

Tymczasem już we wtorek 7 lipca odbędzie się Mozilla BugDay, czyli - jak tłumaczy Tristan Nitot z Mozilla Europe - "nieformalne, zespołowe 'polowanie' na błędy i ich ocena, a także szansa, żeby odkryć tajniki przeglądarki Firefox".