Firefox 3.5.3 - pogromca przestarzałego Flasha

Zgodnie z zapowiedziami Mozilla udostępniła nową wersję przeglądarki internetowej, wzbogaconą o funkcję wykrywania nieaktualnych instancji wtyczki Adobe Flash. W ten sposób podrasowane zostały wydania 3.0 i 3.5 Firefoksa.

Do pobrania

Firefox 3.0.14 PL

- dla Windows

- dla Linuksa

- dla Mac OS X

Firefox 3.5.3 PL

- dla Windows

- dla Linuksa

- dla Mac OS X

Po zainstalowaniu najnowszej edycji przeglądarki Firefox użytkownik, jeśli zajdzie taka potrzeba, otrzymuje alert o konieczności aktualizacji Flasha o treści: "Firefox został pomyślnie zaktualizowany, ale obecnie zainstalowana na Twoim komputerze wersja odtwarzacza Flash Player może powodować problemy bezpieczeństwa i stabilności. Zalecamy jak najszybsze zainstalowanie darmowego uaktualnienia do odtwarzacza Flash Player." Okno z tą informacją zawierać będzie również odnośnik do strony Adobe z najnowszą wersją wtyczki.

Producent zapowiada, że Flash to tylko pierwsza z serii wtyczek, o której aktualność zadba przeglądarka - w kolejce czekają m.in. Apple QuickTime, Adobe Shockwave i Reader, Microsoft Silverlight oraz Sun Java.

Z Firefoksa 3.5 usunięto trzy błędy oznaczone jako krytyczne - wg programistów Mozilli mogłyby one zostać wykorzystane przez cyberprzestępców do przeprowadzenia zdalnego ataku.