Firefox 3.5 RC - na początku czerwca

Wydanie Release Candidate najnowszej wersji przeglądarki Firefox - 3.5 - może ukazać się już na początku czerwca br. W środę 20 maja kod programu zostanie "zamrożony", a aplikacja - przekazana do wewnętrznych testów.

Firefox 3.5 beta 4 - pobierz program w wersji dla systemu:

Mike Beltzner, w Mozilli odpowiedzialny za rozwój przeglądarki, deklaruje, że jeśli po zakończeniu obecnego etapu prac programistycznych Firefox nie będzie wymagał poprawek, to jego wydanie 3.5 RC ukaże się w pierwszym tygodniu czerwca.

Jak pamiętamy, pod koniec kwietnia ukazało się wreszcie czwarte wydanie testowe Firefoksa 3.5. Przeglądarka do tej chwili funkcjonowała jeszcze z oznaczeniem 3.1, jednak zgodnie z sugestiami programistów zmieniono jej numerację. Zabieg ten ma lepiej symbolizować liczbę innowacji i zmian wprowadzonych w programie w porównaniu z Firefoksem 3.

Przeglądarka w wersji 3.0 miała swoją premierę 17 czerwca 2008 r. Poprzedziły ją dwa wydania RC. Nie wiadomo na razie czy w wypadku najnowszej edycji przeglądarki producent zdecyduje się na więcej niż jednego "kandydata". "Chociaż dążymy do tego, by RC1 był idealny, poprzednie wersje Firefoksa wymagały nawet do trzech RC, zanim produkt nadawał się do udostępnienia" - czytamy na stronie Mozilla Wiki.

Zgodnie z informacjami podanymi w bazie Bugzilla - programiści muszą zająć się usunięciem kilkudziesięciu błędów, które mogą wpłynąć na opóźnienie premiery kolejnych wydań programu.