Firefox 3.5 Release Candidate 1 już dostępny

Wersja Release Candidate 1 najnowszego wydania przeglądarki Firefox jest już dostępna do pobrania. Wydanie nie jest jeszcze pozbawione wszystkich błędów, zawiera jednak większość zmian, które czekają nas w edycji 3.5 głównego konkurenta Internet Explorera.

Firefox 3.5 Release Candidate 1 już dostępny
Po czterech betach doczekaliśmy się wreszcie kandydata do wydania finalnego (Release Candidate 1) jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych Firefox 3.5, wcześniej znanej jako 3.1. Oficjalna premiera RC nastąpić miała w piątek, jednak już teraz znalazła się w sieci. Mozilla twierdzi, że w porównaniu do Firefoksa 3.0, nowa wersja zawiera ok. 5 tysięcy zmian.

Większość z nich to niewielkie poprawki i uaktualnienia, ale nie można zapomnieć o wprowadzeniu kolejnych wersji językowych, nowy silnik TraceMonkey obsługujący JavaScript czy tryb prywatnego surfowania (potocznie nazywany trybem "porno". Warto wspomnieć również o poprawkach w silniku Gecko, odpowiedzialnym za rendering stron internetowych i obsłudze elementów specyfikacji HTML5 (w ty znaczniki <video> i <audio>.

Pobierz:

Mozilla Firefox 3.5 RC 1 wersja polskojezyczna

Mozilla Firefox 3.5 RC 1 wersja anglojęzyczna

Mozilla Firefox 3.5 RC 1 wersja dla systemów Linux

Mozilla Firefox 3.5 RC 1 dla Mac OS X

Finalna wersja przeglądarki Firefox 3.5 światło dzienne ujrzeć ma jeszcze w czerwcu tego roku.