Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

SessionManager - świetny dodatek w języku polskim

SessionManager

Kolejne niewielkie rozszerzenie z kategorii "must have". Pozwala na łatwe zarządzanie sesjami przeglądarki, zapisywanie i wczytywanie ich w dowolnej kolejności. Dodatkowo add-on umożliwia otworzenie ostatnio zamkniętych kart jednym kliknięciem myszki.

Korzystanie z SessionManagera jest banalnie proste - wystarczy w Firefoksie wybrać menu Narzędzia i kliknąć pozycję Menedżer sesji. W opcjach dodatku możesz zdefiniować, czy przy uruchomieniu przeglądarki otworzyć jedną z zapisanych sesji czy stronę główną. Każda sesja ma swoją przypisaną nazwę a użytkownik może dowolnie łączyć je w grupy (np. Praca - Dom - Rozrywka itp.) Dodatkową zaletą wtyczki jest całkowicie spolszczone menu.

Pobierz: SessionManager 0.6.6.2

Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

Googlepedia - wikipedia w wynikach Google

Googlepedia

Świetny add-on łączący wyszukiwarkę Google z Wikipedią. Po instalacji i wpisaniu dowolnego hasła w Google dodatek wyświetli obok listy wyszukiwania hasło z wolnej encyklopedii. Dodatkowo pozwala na rozszerzenie wyników wyszukiwania w Wikipedii na cały obszar strony.

Pobierz: Googlepedia 0.6.1

Quick Translations (QTL)

QTL to dodatek, który pozwala na szybkie przetłumaczenie znalezionych na stronach internetowych wybranych słów. Wystarczy, że zaznaczyć dany wyraz za pomocą lewego przycisku myszki i klikniesz na zieloną ikonkę QTL. Dodatek obsługuje prawie 30 języków i korzysta z różnorodnych źródeł. Oczywiście nie zastąpi słownika, ani nawet automatycznych translatorów - jednak bywa niezastąpiony w wypadkach, gdy potrzebujemy szybkiego tłumaczenia jednego, lub kilku wyrazów.

Pobierz: Quick Translations (QTL) 14

Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

Fireclip - ulubione fragmenty wielu stron na jednej karcie

Fireclip

Fireclip to prosty dodatek o ogromnej funkcjonalności. Pozwala "wyciąć" fragment strony internetowej, umożliwiając potem łatwe sprawdzenie czy zaszły na niej jakiekolwiek zmiany. Dzięki temu możesz błyskawicznie sprawdzić zmiany w ulubionych sekcjach portali internetowych, blogów itp. - wszystko na jednej karcie Firefoksa.

Pobierz Fireclip 0.2.3

Split Browser

Split Browser to wtyczka, dzięki której możesz podzielić jeden ekran przeglądarki na kilka niezależnych paneli - i załadować na każdą wydzieloną cześć inną stronę internetową. Wszystko w ramach jednej karty Firefoksa. Liczba paneli, jakie możesz wydzielić w ramach jednej karty ograniczona jest wyłącznie możliwościami twojego komputera.

Split Browser przydać się może także wszystkim tym, którzy z różnych powodów porównują ze sobą strony internetowe - korzystanie z dodatku jest wygodne i intuicyjne (wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na obszarze roboczym i z menu kontekstowego wybrać Split to) a jedyną wadą jest spore wykorzystanie pamięci podczas pracy z wieloma otwartymi panelami na jednej karcie.

Pobierz: Split Browser 0.6.2

Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

Mousless Browsing - surfowanie bez myszki

Mouseless Browsing

Dodatek Mouseless Browsing to, jak sama nazwa wskazuje, przeciwieństwo add-onów wprowadzających gesty myszy. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu pozwala na (względnie) wygodne przeglądanie stron bez wykorzystania myszki. Dodatek przypisuje każdemu widocznemu na stronie odsyłaczowi odrębny numer, po wpisaniu którego następuje otwarcie danego łącza. Jeśli w trakcie wpisywania identyfikatora linku przytrzymasz CTRL, odsyłacz zostanie otwarty w nowym oknie - po wciśniecie ALT - w nowej karcie. Mouseless Browsing to świetne rozwiązanie, gdy nie lubisz korzystać z touchpada w notebooku a nie masz miejsca na podłączenie myszki.

Pobierz: Mouseless Browsing 0.5.2.1


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: