Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

Każdy, kto korzysta z przeglądarki Firefox, na pewno nie raz zaistalował do niej jakis dodatek. W zamierzeniach mają one rozszerzyć możliwości programu, dodać nowe funkcje lub po prostu uprzyjemnić przeglądanie stron internetowych. Liczba add-onów, jakie oferuje Mozilla jest jednak ogromna. Poza bardzo znanymi i rozpowszechnionymi wtyczkami, takimi jak AdBlock, GreaseMonkey czy Google Toolbar istnieje cała masa rozszerzeń, które mogą ulatwić ci życie. Przedstawiamy kilka unikalnych wtyczek, dzięki którym surfowanie w sieci nigdy już nie będzie takie, jak kiedyś.

Spośród setek dodatków, staraliśmy się wybrac takie, które w nieinwazyjny sposób uprzyjemnią przeglądanie stron internetowych.

Wszystkie opisane add-ony działają bezproblemowo z przeglądarką Mozilla Firefox 3.5.3. Większość z nich zajmuje jedynie kilkadziesiąt czy kilkaset kilobajtów. Mimo niewielkich rozmiarów są bardzo funkcjonalne i ułatwiają internautom korzystanie z przeglądarki.

Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

3D Wall w dodatku Cooliris

Cooliris

Cooliris to jedno z najlepszych dostępnych rozszerzeń pomocnych w szybkim przeglądaniu multimediów. Dodatek wyświetla znalezione na dysku komputera lub stronach internetowych obrazki, grafik, zdjęcia i filmy w formie efektownej ściany 3D ("3D Wall"). Cooliris nie tylko wygląda naprawdę nieźle - dzięki niemu surfowanie staje się po prostu przyjemniejsze.

Po instalacji wystarczy podczas przeglądania Internetu wybrać plik multimedialny na stronie i kliknąć na ikonkę Cooliris. Wtyczka współpracuje z wieloma multimedialnymi stronami internetowymi - wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście Google Images i YouTube, wymienić również trzeba Facebook, Flickr, Picasa Web Albums czy deviantART.

Co ciekawe - add-on pozwala również na zapisywanie ulubionych "ścian 3D" i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami - każda ściana ma swój unikalny adres URL.

Pobierz: Cooliris 1.11.1

Firefox 3.5 - poznaj nietypowe wtyczki

Fireshot - szybkie zrzuty oglądanych stron

Fireshot

Fireshot to jeden z tych dodatków, po uruchomieniu którego wielu użytkowników zastanowi się, jak korzystało z przeglądarki bez niego. Pozwala błyskawicznie wykonywać graficzne zrzuty przeglądanych stron internetowych bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Zawiera także proste narzędzia edycyjne - pozwala błyskawicznie nanieść notatki na wykonany zrzut ekranu, umieścić na nim dodatkowe oznaczenia i grafiki czy szybko wyciąć lub kolorować fragment obrazka.

Pobierz: Fireshot 0.78


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: