Firefox 3.6.13 - surfuj bezpiecznie

Mozilla udostępniła w tym tygodniu przeglądarkę Firefox 3.6.13. Najnowsza wersja nie wprowadza żadnych innowacji, skupia się na naprawie 13 błędów w zabezpieczeniach. Są wśród nich łatki oznaczane jako "krytyczne", a jedna naprawia problem, który odkryto już w marcu 2010 r.

Jedenaście z 13 błędów określono jako krytyczne, które pozwalają hakerom przejąć kontrolę nad komputerem ofiary lub zainfekować maszynę złośliwym oprogramowaniem.

Poprawioną wersję oznaczono numerem Firefox 3.6.13. Mozilla nadal nie wycofała wsparcia dla serii Firefox 3.5, więc na stronie przeglądarki można też znaleźć wersję 3.5.16.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [kwiecień 2022]
  • Dwa lata po Edge i Chrome również Firefox otrzyma praktyczną funkcję

O jednym z błędów pisaliśmy już w marcu (artykuł pt. "Mozilla załatała Firefoksa"). Mozilla wypuściła wtedy patch bezpieczeństwa zawierający poprawkę błedu, który ujawniał się w rozszerzeniu Firebug.

Najnowsze poprawki na stałe powinny zabezpieczyć Firefoksa 3.6. Niektóre załatane błędy powodowały wycieki pamięci i niestabilność aplikacji.

Firefox 4 beta 8 - już w czwartek!

Wersja Firefox 3.6.13 nie wprowadza żadnych nowości. Mozilla skierowała wszystkie swoje siły w kierunku Firefoksa 4, którego wersja Beta 8 miała ukazać się już 30 listopada.

Data premiery została najpierw zmieniona na 9 grudnia, a z czasem przesunięta o kolejny tydzień. Przy okazji, Mozilla poinformowała też, że premiera Firefoksa 4 odbędzie się na początku roku 2011.

Firefox 4 beta 7 można uznać sporym sukcesem Mozilli. Przeglądarka staje się szybsza, a wśród nowości jest też obsługa formatu fontów OpenType, domyślna aktywacja WebGL i poprawki funkcji Panorama.