Firefox 3.6.4 chroni przed awariami wtyczek

Nowa wersja przeglądarki Mozilli została wyposażona w mechanizm ochrony przed błędami w działaniu zainstalowanych wtyczek.

Firefox 3.6.4 dla systemów operacyjnych Window i Linux, pozwala nieprzerwanie przeglądać strony internetowe nawet w sytuacji, gdy któraś z zainstalowanych wtyczek dla przeglądarki ulegnie awarii.

Jak informuje Mozilla, "funkcja ochrony przed błędami (crash protecion) pozwala na izolowanie błędów w przeglądarce w taki sposób, aby nie narażały one użytkownika na jej ponowne uruchamianie i aby bez zamykania Firefoksa mógł odświeżyć okno strony, w którym pojawił się błąd."

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować

W omawianej wersji programu obsługiwane są wtyczki Adobe Flash, Apple Quicktime i Microsoft Silverlight - wsparcie wtyczek innych producentów planowane jest w kolejnych wydaniach.

"Crash protection" to kolejny mechanizm mający zwiększyć stabilność Firefoka, związany ze współpracą przeglądarki z wtyczkami. Pierwszym był moduł Plugin Check, sprawdzającey aktualność wtyczek zainstalowanych w przeglądarce internetowej (użytkownik otrzymuje listę zainstalowanych wtyczek, a mechanizm podaje numer wersji danej wtyczki i w razie potrzeby zachęca do jej aktualizacji).

Oprócz ochrony przed błędami wtyczek Firefox 3.6.4 wprowadza też poprawki z zakresu bezpieczeństwa. Przeglądarka jest dostępna do pobrania z serwisu Programy PC World.

Więcej informacji: Mozilla