Firefox 3 RC1 - już do pobrania

Zaledwie 5 dni temu deweloperzy z Mozilli poinformowali świat, że zakończono prace nad kodem wersji RC1 przeglądarki Firefox 3. Dziś aplikację można pobrać i zainstalować.

W momencie, gdy ogłoszono, że kod Firefoksa 3 RC1 jest gotowy, zadeklarowano, iż przedpremierowe wydanie przeglądarki będzie udostępnione lada chwila: $Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Release Candidate zostanie oficjalnie opublikowany jeszcze w maju" - pisał Mike Schroepfer z Fundacji Mozilla. (patrz "Firefox 3 RC1 - kod gotowy!").

Edycja RC1 właśnie pojawiła się na serwerach Mozilli. Jak chwalą się programiści, poprawiono wydajność, stopień zużycia pamięci i szybkość pracy przeglądarki. Zmodyfikowano także wygląd aplikacji. Firefox 3 RC1 ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi witrynami, a nawet potrafi ukrywać zawartość strony, która może być próbą oszustwa.

Okno Mozilli Firefox 3 RC1 w Windows Viście

Okno Mozilli Firefox 3 RC1 w Windows Viście

To nie koniec: w nowym wydaniu Firefoksa 3 zamiast okienka z pytaniem, czy zapamiętać hasło, pojawił się pasek informacyjny wyświetlany wewnątrz okna przeglądarki.

Aplikację można pobrać z serwerów Mozilli. Dodatkowe informacje na jej temat dostępne są w dokumencie Firefox 3 Release Notes (w języku angielskim).

Jednocześnie należy pamiętać, że Firefox 3 RC1 stanowi wydanie przedpremierowe, a zatem nie należy z niego korzystać, gdy liczy się stabilna, bezawaryjna praca w Internecie.

Warto zajrzeć: "Firefox 3 - król przeglądarek"