Firefox 3 RC1 - kod gotowy!

Przedstawiciele Fundacji Mozilla poinformowali o zakończeniu prac na kodem wersji RC1 (release candidate - kandydat do wersji finalnej) przeglądarki Firefox 3. Wydanie to ma zostać udostępnione użytkownikom jeszcze w tym miesiącu.

"Mamy gotowy kod Firefoksa 3 Release Candidate 1 (RC1). O ile nie wykryte zostaną żadne nowe problemy, zaczniemy wkrótce przygotowania do udostępnienia tej wersji użytkownikom. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Release Candidate zostanie oficjalnie opublikowany jeszcze w maju" - napisał w firmowym blogu Mike Schroepfer z Fundacji Mozilla. "W razie znalezienia jakichś poważnych problemów, będziemy udostępniać kolejne wersje RC - jeśli ich nie będzie, wydanie RC1 stanie się z czasem finalnym Firefoksem 3" - tłumaczy Schroepfer.

Warto przypomnieć, że wydanie RC1 najnowszej wersji Firefoksa miała być gotowe już w kwietniu - jednak pojawiło się kilka problemów, które opóźniły prace nad aplikacją (dotyczyły one m.in. nowego modułu zakładek oraz współpracy z dodatkiem Safebrowsing Google'a).

Nie wiadomo na razie, kiedy Mozilla zamierza udostępnić finalną wersję Firefoksa 3 - nieoficjalnie mówi się, że może to nastąpić już w czerwcu (o ile, rzecz jasna, w wydaniu RC1 nie zostaną wykryte jakieś poważne błędy).

Więcej informacji znaleźć można w blogu Mozilli.