Firefox 3 RC2 do pobrania

Mozilla udostępniła kolejne wydanie Release Candidate przeglądarki internetowej Firefox 3.

Release Candidate to wydanie pretendujące do miana wersji finalnej. Wciąż jednak jest to edycja testowa, producent przeglądarki informuje więc, że powinni z niej korzystać głównie deweloperzy i testerzy oprogramowania.

Programiści zdecydowali się przygotować jeszcze jedną wersję RC aplikacji z uwagi na pewną liczbę drobnych błędów, które wykryto w czasie testów RC1. Korekty te nie są jednak na tyle poważne, aby wpłynęły na termin udostępnienia pełnego wydania przeglądarki (chodzi m.in. o drobne poprawki w niektórych wersjach językowych). Dokładny termin premiery edycji ostatecznej Firefoksa 3 nadal nie jest znany. Być może będzie to mieć miejsce w połowie czerwca.

Wydanie RC1 najnowszej wersji Firefoksa ukazało się 17 maja br. Kod programu miał być gotowy już miesiąc wcześniej, prace nad nim opóźniły się jednak w wyniku problemów napotkanych m.in. w zakresie modułu zakładek oraz współpracy z dodatkiem Safebrowsing Google'a.

Dodatkowe informacje oraz pliki instalacyjne znaleźć można na stronie Mozilla Developer Center. W obecnym stadium Firefox dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X w 45 różnych wersjach językowych.