Firefox 3 - król przeglądarek


SeaMonkey 1.1.9

Ocena ogólna: 4-

Do SeaMonkey trudno się przyczepić, w końcu to potomek przeglądarki Mozilla. Pod względem szybkości pracy nie różni się zbytnio od Firefoksa z linii 2.x.

Dziwi nas, że istnieją deweloperzy, którzy chcą się zajmować SeaMonkey - nie wątpimy w ich zdrowy rozsądek, ale jest tyle ciekawszych projektów...

Safari 3.1

Firefox 3 - król przeglądarek

Safari 3.1

Ocena ogólna: 4-

Przeglądarka Apple w Mac OS X sprawuje się bardzo dobrze, w Windows - trochę gorzej. Jej interfejs systemach Microsoftu wydaje się sztuczny i niepotrzebnie udziwniony.

Brak filtra antyphishingowego sprawia, że uczciwie można ją polecić tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom. Pozostali powinni postawić na Operę lub Firefoksa.

K-Meleon 1.1.4

Ocena ogólna: 4-

K-Meleon wykorzystuje silnik Gecko, pod względem szybkości renderowania stron nie różni się więc zbytnio od Firefoksa 2.x.

Jednak jego interfejs tworzony jest z użyciem Win32 API, co pozwala mu szybciej reagować na akcje użytkownika przy wyjątkowo wymagających stronach WWW. Ogólnie jednak przyrost wydajności nie jest duży, a konfiguracja wyglądu - mało wygodna w obsłudze.

Internet Explorer 8

Firefox 3 - król przeglądarek

Internet Explorer 8

Ocena ogólna: 3+

Kolejna aplikacja oceniona awansem, bo na wersję ostateczną przyjdzie nam jeszcze poczekać. Internet Explorer 8 nadrabia wiele niedoróbek swego poprzednika i zapowiada się naprawdę interesująco.

Szkoda tylko, że pojawia się dopiero teraz, gdy konkurencja uczyniła kolejny krok naprzód. Ale cóż, lepiej późno niż wcale...

Internet Explorer 7

Firefox 3 - król przeglądarek

Internet Explorer 7

Ocena ogólna: 3

Zdajemy sobie sprawę, że narzekanie na produkty Microsoftu stało się powszechne. IE7 w porównaniu do IE6 ma wiele zalet, ale w dalszym ciągu nie zachwyca: pracuje wolno i mocno obciąża komputer przy bardziej skomplikowanych stronach WWW.

Należy mu jednak przyznać, że jego interfejs jest przemyślany i doskonale pasuje do systemu Windows.