Firefox 30 - czy przynosi kolejną "(r)ewolucję"?

Całkiem niedawno miała miejsce premiera Firefoxa w w wersji 29, a już dziś pojawiła się stabilna edycja z numerem 30. Co tym razem nowego otrzymujemy?

Jeśli już przyzwyczailiście się do zmienionego interfejsu, nie musicie odzwyczajać. Jedyną widoczną gołym okiem nowością jest możliwość dodania przycisku paska bocznego, pozwalający zamontować tam historię przeglądania czy wybrane zakładki. Główne zmiany dotyczą silnika przeglądarki - od tego momentu jest to Gecko 30. Nie obyło się także bez wprowadzenia nowych narzędzi dla deweloperów. Tu warto wymienić nowe właściwości CSS, dodanie ES6 do JavaScript, a także kolejne funkcje w API/DOM. Zwykli użytkownicy powinni także sprawdzić, czy po aktualizacji przeglądarki wszystkie wtyczki działają - Mozilla sporządziła listę zaufanych wtyczek, które będą funkcjonować po aktualizacji (jest na nich m.in. AdBlock), jednak wszystkie dodatki znajdujące się poza nią zostaną automatycznie wyłączone.

Firefox 30 - czy przynosi kolejną "(r)ewolucję"?

Nowe wydanie Firefoxa można pobierać już z naszej strony - tutaj - należy jednak zauważyć, że to świeża edycja i nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.