Firefox 31 - kolejne ważne zmiany

Wydanie Firefoxa z numerem 31 jest już od rana dostępne na naszych serwerach. Nie jest to jeszcze wersja polska, ale warto sprawdzić, co nowego przynosi kolejna edycja przeglądarki.

"Lisek" zmienia się w czytnik plików PDF oraz... odtwarzacz multimedialny. Jak to możliwe? Jeżeli w systemie nie ma zainstalowanych domyślnych aplikacji dla przeglądania dokumentów w formacie .pdf oraz odtwarzania plików w formacie .ogg, będzie można przejrzeć dokumenty oraz odtwarzać audio i wideo bezpośrednio w przeglądarce. Oprócz tego Firefox 31 to wprowadzenie pola wyszukiwania w nowej karcie - użytkownik sam może ustalić domyślną wyszukiwarkę. Ważną nowością jest również blokowanie szkodników w plikach pobieranych z sieci. Dokonuje się tego na podstawie reputacji danego pliku. Jaka jednak będzie skuteczność tej funkcji - czas pokaże.

Firefox 31 - kolejne ważne zmiany

W tej wersji dodano również tryb kontroli rodzicielskiej, który uruchamiany jest przez wpisanie w pasku adresu Prefer:Safe. A poza tym Firefox 31 to także zmiany techniczne, z których warto wymienić implementację OpenType MATH, WebVTT czy nowe narzędzia deweloperskie. Firefox 31 znajduje się do pobrania na TEJ STRONIE. Zapraszamy!

Zobacz również:

  • Firefox - historia aktualizacji [08.09.2021]

AKTUALIZACJA: w trakcie pisania tego tekstu pokazała się polska wersja i również jest do pobrania z naszej strony - zapraszam więc TUTAJ.