Firefox 33.1 - kolejna wersja, kolejne poprawki

Zadebiutowało kolejne stabilne wydanie Firefoxa z linii 33. Nosi numer 33.1 i wprowadza cztery nowe rozwiązania, mające na celu zwiększenie wygody użytkownika.

Pierwsze to dodanie przycisku "Wyczyść", który usuwa historię ostatnio przeglądanych stron, bez wpływu na inne informacje. Można dodać go do paska narzędzi - w tym celu naciskamy przycisk Menu (trzy poziome linie w prawym, górnym rogu), następnie wybieramy opcję Dostosuj. Przycisk "Wyczyść" należy przesunąć z panelu "Dodatkowe funkcje i opcje" na wolne miejsce w pasku narzędzi. Potem wystarczy kliknąć na komendę "Zakończ dostosowywanie" i gotowe. Użytkownik może wyczyścić zarówno najnowszą historię przeglądania - wówczas wystarczy tylko użyć przycisku - jak też i wybrać przedział czasu, w którym chce wyczyścić historię (pięć minut, dwie godziny lub ostatnia doba).

Druga ważna nowość to lepsza obsługa miniaturek stron. Po otwarciu nowej karty w przeglądarce można zauważyć w prawym górnym rogu strony pytanie "Co to za strona?". Po kliknięciu ukazują się trzy opcje: "Klasyczna", "Rozszerzona" oraz "Pusta". Przez wybór użytkownik decyduje, jakie mają być wyświetlane miniatury lub usunąć je (ostatnia opcja). Zmiana numer trzy to zaimplementowanie wyszukiwarki DuckDuckGo. Jeśli ktoś o niej nie słyszał, warto nadmienić, że jest ona chwalona za ochronę prywatności użytkowników, a i z samym szukaniem radzi sobie całkiem dobrze. I w końcu czwarty nowy element to małe wprowadzenie do używania Firefoxa w trybie prywatnym.

Pobierz przeglądarkę Firefox 33.1 w wersji polskiej.