Firefox 33 na Androida w wersji beta otrzymał funkcję odzyskiwania zamkniętych kart

Mozilla wydała właśnie kolejną wersję rozwojową swojej przeglądarki internetowej w wersji do systemu Android. Firefox 33 Beta zadebiutował w sklepie Google Play i mogą pobrać go wszyscy chętni. Twórcy zdecydowali się wreszcie dodać do programu długo oczekiwaną funkcję, jaką jest możliwość ponownego otwarcia zamkniętej chwilę wcześniej karty. To jednak nie koniec zmian.

Firefox na Androida to mobilna wersja przeglądarki Mozilli znanej z komputerów stacjonarnych. W sklepie Google Play można znaleźć dwa wydania tego programu, czyli Firefox w wersji stabilnej oraz Firefox Beta. W tym drugim przypadku aplikacja może zawierać błędy, ale użytkownicy mogą zapoznać się wcześniej z nowymi funkcjami, które mogą trafić później po dopracowaniu do wydania stabilnego.

Nowy Firefox 33 Beta wprowadza kilka zmian, z których najważniejszą jest możliwość ponownego otwarcia zamkniętej przez przypadek karty. Z takiej możliwości od dawna mogą korzystać użytkownicy innych przeglądarek mobilnych przygotowanych z myślą o Androidzie. Wykorzystanie tego rozwiązania w Firefoksie 33 Beta to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników programu. Już w trzecim tygodniu października z tej funkcji będą mogli skorzystać użytkownicy stabilnego wydania.

Oprócz tego twórcy Firefox 33 Beta umożliwili między innymi zamykanie wszystkich kart jednym tapnięciem, usprawnili obsługę Javascript i dodali opcję strumieniowania wideo do urządzeń Roku i Chromecast. Nową wersję przeglądarkę Mozilli oznaczoną Firefox 33 w wersji beta można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Użytkownicy zainteresowani przetestowaniem tej edycji Ognistego Lisa mogą zainstalować program obok stabilnego wydania Firefoksa.