Firefox 35.0 - stabilna wersja już gotowa

Mozilla zaprezentowała najnowsze wydanie przeglądarki Firefox. Przynosi ono kilka nowości - zarówno wizualnych, jak i związanych ze sprawami technicznymi.

Stabilne wydanie 35.0 przynosi poprawki we wbudowanym komunikatorze Hello. Okienko z widokiem kamery znajduje się teraz osobno i posiada swój własny adres. Nie każdy tego używa, ale wszyscy korzystają z wyszukiwarki i tu kolejna nowość - dostępne silniki wyszukiwania rozmieszczono w osobnych kafelkach, pojawiła się także nieco inaczej wyglądająca lista sugestii (obrazek poniżej). Od edycji 35.0 dostęp do Firefox Marketplace dostępny jest z menu Narzędzia, można także umieścić na pasku przycisk przenoszący do witryny. Użytkownicy Mac OS X dostaną w swojej wersji Firefoxa wbudowane wsparcie dla H264 (MP4) oraz renderowanie kafelków.

Firefox - nowy interfejs wyszukiwania

Firefox - nowy interfejs wyszukiwania

Mozilla Firefox 35 to także lepsze dopasowywanie grafik wysokiej jakości do strony. Ułatwienia techniczne to m.in. usprawnienia w dynamicznej zmianie stylów, zaimplementowanie HTTP Public Key Pinning Extension, dodanie wsparcia dla CSS Font Loading API czy ustawienie filtrów CSS jako domyślnie włączonych. Inna zmiana "pod maską" to aktualizacja PDF.js do wersji 1.0.907, a także poprawki związane z bezpieczeństwem. Firefox 35.0 jest dostępny do pobrania na naszej stronie - zapraszamy!